Home Заходи та події
Заходи та події

Подбай про себе - обери життя!

E-mail Print PDF

З 28 по 29 листопада 2018 року напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щороку відзначається 1 грудня та служить нагадуванням про необхідність зупинити поширення епідемії ВІЛ/СНІДу, Варасьний міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провів інформаційно-профілактичну роботу серед учнівської молоді та серед осіб групи ризику, які перебувають у СЖО і знаходяться під соціальним супроводом.
Під час проведення заходу фахівець із соціальної роботи ВМЦСССДМ поспілкувався із учнями загальноосвітніх шкіл міста та виявив рівень обізнаності дітей про таку хворобу, як ВІЛ/СНІД. Дітям надано інформацію про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу. Вараським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді розроблено та розповсюджено буклети «Подбай про себе!».
На жаль, проблема ВІЛ/СНІДу актуальна і в м. Вараш. Починаючи з 2002 року, було зареєстровано 163 випадки ВІЛ-інфекції, 47 осіб померло. Станом на 01.10.2018 року на диспансерному обліку в ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» перебувають 85 ВІЛ-інфікованих осіб дорослого віку, з них 67 жителів м. Вараш та 18 жителів Володимирецького району. На облік у 2018 році поставлено 11 осіб, 4 особи померло. 85 осіб отримують антиретровірусну терапію. На сьогодні в місті є три ВІЛ-інфіковані вагітні жінки та 34 дитини, народжені ВІЛ-інфікованими матерями, з них 5 дітей перебувають на обліку до півторарічного віку з невизначеним статусом. Слід зауважити, що дітей із захворюванням на ВІЛ-інфекцію/СНІД у місті немає.
Серед шляхів передачі ВІЛ-інфекції все більш суттєвого епідемічного значення набуває статевий шлях.
Вараський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді звертає увагу на те, що тільки разом ми зможемо впоратись з багатьма проблемами, пов'язаними з цими захворюваннями, цінний навіть маленький крок для здійснення важливої справи. Тому працівники центру, показуючи приклад усім мешканцям нашого міста, пройшли тестування на вірусні гепатити та ВІЛ/СНІД у кабінеті «Довіра» ДЗ «СМСЧ-№3 МОЗ України».
Якщо Ви вирішили пройти безкоштовне обстеження на ВІЛ/СНІД, якщо потрібна допомога спеціалістів або людей, в яких такі ж проблеми, чи потрібна додаткова інформація, звертайтесь:
- кабінет «Довіра» ДЗ «СМСЧ № 3 МОЗ України» (поліклініка, 2-й поверх, каб. 207).
ВМЦСССДМ висловлює подяку працівникам кабінету «Довіра» ДЗ «СМСЧ-№3 МОЗ України» за співпрацю.

 

Геть насильство над дітьми

E-mail Print PDF
Я маю право жити на землі.
Творити, дихати, учитись.
Олена Більська

Жорстоке поводження з дітьми і нехтування їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть причина смерті.
Насильство у сім'ї - це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування батьків по відношенню до дитини, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.

28 листопада 2018 року у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провідним психологом Вараського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді було проведено тренінг «Геть насильство над дітьми». У тренінгу взяли участь вихованці підліткового клубу за місцем проживання «Жар-птиця», які отримали інформацію про те, що таке насилля, його види та складові, куди і до кого можна звертатися у разі потреби, як потрібно поводити себе з агресором та як уникнути насилля.
Під час тренінгу психолог працював над розвитком у дітей почуття відповідальності за свої дії та вчинки, уміння брати приклад з хорошої поведінки людей. Паралельно з наданням інформації про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права, наголошував на нерозривній єдності прав і обов'язків.
Отож зичимо добра, любові та щастя кожній родині. Нехай у кожній оселі панують взаєморозуміння між батьками та дітьми, мир, добробут і злагода.

 

Поїздка в Рівненський театр ляльок

E-mail Print PDF

2 грудня 2018 року Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді організував поїздку у Рівненський академічний обласний театр ляльок до Міжнародного дня захисту інвалідів. Діти вразливих категорій сімей разом з казковими персонажами гралися у рухливі ігри, вивчили пісеньку та «запалили» ліхтарики, чим розбудили казкових героїв та змогли переглянути виставу «Сніговики і Сонечко». Після вистави радісні діти пригостили артистів солодощами та сфотографувалися з ними на згадку.
Втомлені мандрівники повернулись додому із захоплюючими враженнями та солодкими сюрпризами.
Про їхній святковий настрій подбали Катерина Тищенко та Тетяна Стерник, провідні фахівці із соціальної роботи Здолбунівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Проведенню свята сприяло керівництво Рівненського академічного обласного театру ляльок та магазину «Мінімаркет» (ПП Єгорова).

Last Updated on Monday, 03 December 2018 11:17
 

Робота МКП обласного центру CCCДМ у листопаді 2018 року

E-mail Print PDF

З метою проведення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги спеціалізованим формуванням «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» Рівненського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у листопаді 2018 року здійснено виїзди в 18 населених пунктів 5 районів області. Проведено 18 групових заходів, всього роботою охоплено 451 особу, надано 164 індивідуальні послуги.
Для учнів загальноосвітніх шкіл проведено відеолекторії та бесіди з питань негативного впливу тютюну, алкоголю та наркотиків на організм дитини, попередження ВІЛ/СНІДу, пропаганди здорового способу життя.
З метою надання соціальних послуг, вивчення умов утримання та виховання дітей, роз'яснення правил безпеки життєдіяльності відвідано 29 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Розповсюджено буклети з профілактики негативних явищ.

 

«Патронат над дитиною: родина замість інтернату»

E-mail Print PDF

Конкурс журналістських робіт

Партнерство «Кожній дитині» оголошено конкурс журналістських робіт з метою привернення уваги суспільства до інноваційної соціальної послуги патронату над дитиною та необхідності її запровадження в Україні.
Конкус присвячено послузі патронату над дитиною, яка була розроблена Партнерством «Кожній дитині», підтримана державою та, починаючи з 2016 року, запроваджується у місцевих громадах по всій території України.
ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронат запобігає потраплянню дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування, до інтернатних закладів, дає шанс зберегти біологічну сім'ю, або знайти нових, люблячих батьків.
Попереджаючи інституціалізацію, патронат забезпечує для дітей зростання у теплому сімейному середовищі, дозволяє не втратити можливості для розвитку та повністю реалізувати свій потенціал у майбутньому.
ГОЛОВНИМ ЗАВДАННЯМ конкурсу є збільшення кількості та якості інформаційних матеріалів у ЗМІ щодо особливостей послуги патронату, її ролі в системі забезпечення права дитини на сім'ю, процесу запровадження послуги на місцевому рівні, а також збільшення кількості медіа-історій успіху конкретних сімей, громад та держави.
УЧАСТЬ У КОНКУРСІ можуть взяти засоби масової інформації та журналісти друкованих й інтернет-видань, теле- і радіокомпаній. Щоб стати учасником, необхідно надіслати заявку (у довільній формі) із відомостями про ЗМІ - назва, юридична та фактична адреса, реквізити, контактні телефони, тираж/аудиторія за адресою: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
До конкурсу прийматимуться матеріали різного спрямування - статті, фоторепортажі, аудіо- та відеоматеріали.
ПОДАНІ РОБОТИ ПОВИННІ
• Відповідати зазначеній тематиці. Для прикладу, матеріали можуть висвітлювати такі питання:
o Мета та контекст запровадження в Україні послуги патронату над дитиною (забезпечення права дитини на сім'ю, стратегія деінституціалізації, реформа децентралізації);
o Особливості надання послуги, відмінність від інших форм сімейної опіки;
o Процес впровадження послуги на місцевому рівні;
o Співпраця місцевих органів державної влади, установ соціальної сфери (а також сфер освіти та медицини), НУО та громадянського суспільства у контексті запровадження послуги;
o Залучення додаткових ресурсів до реалізації впровадження у місцевих громадах послуги патронату над дитиною.
• Підтверджуватися наявністю готового продукту (примірника видання, онлайн-публікації, відео-, радіоролика тощо);
• Бути розміщені вперше у місцевих / регіональних / національних ЗМІ усіх типів (теле- і радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) і форм власності (державної, приватної, комунальної) не раніше 1 червня 2018 року.
• Бути надіслані за адресою This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it до 12 грудня 2018 року.

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ ОТРИМАЮТЬ ДИПЛОМИ ТА ГРОШОВІ ВИНАГОРОДИ
І премія - 10 000 гривень
ІІ премія - 7 000 гривень
ІІІ премія - 5 000 гривень

ОТРИМАТИ РОЗ'ЯСНЕННЯ ЩОДО КОНКУРСУ МОЖНА У
• спеціаліста з комунікацій та фандрейзингу Партнерства «Кожній дитині», Снісаренко Катерини: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
• менеджера проекту «Сімейний патронат», Стриги Лариси Іванівни: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it , конт. тел. 067-794-10-12

 


Page 8 of 142