Home Заходи та події
Заходи та події

Онлайн-семінар «Фетальний алкогольний спектр порушень у дітей: діагностика, перспективи, опіка»

E-mail Print PDF

31 січня 2023 року Рівненським обласним центром соціальних служб спільно з медико-генетичним центром Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. Віктора Поліщука проведено онлайн-семінар на тему: «Фетальний алкогольний спектр порушень у дітей: діагностика, перспективи, опіка» для фахівців, що працюють із сім'ями та дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Семінар спрямований на підвищення рівня професійної компетентності та поінформованості спеціалістів служб у справах дітей, системи соціального захисту населення, фахівців із соціальної роботи територіальних громад Рівненської області щодо ФАСП і подальшої підтримки сімей, що виховують дітей з таким синдромом, а також налагодження комунікацій з медичним персоналом та науковцями та поширення інформації з даної проблеми.
Любов Євтушок - завідувачка обласного медико-генетичного центру та Ірина Грановська - практичний психолог висвітлили питання актуальності проблеми ФАСП та ініціативи «Здоров'я матері і дитини».
Учасники семінару прослухали лекції:
Кеннет Лайонс Джонс - керівника відділу дисморфології та тератології кафедри педіатрії в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго на тему: «Фетальний алкогольний спектр порушень: частота, діагностика, запобігання стигматизації та обізнаність»;
Клер Коулз - професора кафедри психіатрії і поведінкових наук Школи Медицини Університету Еморі, директора центру з дослідження зловживання психоактивними речовинами матерів та розвитку дітей на тему: «Фетальний алкогольний спектр порушень та розвиток дитини».
За сприяння Енн Лінден, директора організації Ukraine Works LTD, відбулась демонстрація фільму «Дитина для життя».
Учасниками семінару стали 134 представники із 60 територіальних громад Рівненської області.

 

Завершено навчання кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни / піклувальники, усиновлювачі

E-mail Print PDF

29-30 листопада група досвідчених та новопідготовлених тренерів і психологів Рівненського та Волинського обласних центрів соціальних служб завершили навчання кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни / піклувальники, усиновлювачі за новою програмою підготовки, що реалізується у рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни». Даний проєкт впроваджується МБО «Партнерство "Кожній дитині"» на замовлення Міністерства соціальної політики України та Національної соціальної сервісної служби України.
На завершальному етапі заняття проходили окремо для кандидатів в опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі та кандидатів в усиновлювачі за спеціалізованими темами :
- „Забезпечення стабільності в житті дитини, її підготовка до самостійного життя";
- „Партнерство та командна робота як передумови успішного функціонування сімейних форм виховання";
- „Права та обов'язки усиновлювачів. Таємниця усиновлення".
30 листопада з учасниками навчання зустрівся начальник служби у справах дітей Рівненської ОВА - Марчук Віктор Кирилович.
Такі зустрічі дають можливість кандидатам отримати знання щодо застосування положень нормативно-правових документів з питань захисту дитини, яка потребує влаштування, усиновлення, а також іншу інформацію щодо взаємодії зі службою у справах дітей, центром соціальних служб, іншими закладами чи спеціалістами.
Окрім ознайомлення з основними законодавчими та нормативно-правовими актами України щодо забезпечення права дитини на сім'ю, підтримки сімей з дітьми, програма навчання була спрямована на формування знань про:
- закономірності розвитку дитини на різних вікових етапах та особливості її адаптації в новій сім'ї;
- методи та форми виховання дітей, налагодження взаємин із ними, шляхи підтримки довготривалих стосунків;
- створення безпечних умов та позитивних стосунків дитини з її сім'єю, родичами, формування нових стосунків дитини при переміщенні;
- підготовку дитини до самостійного життя.
За результатами успішного опанування програми кандидати отримують рекомендації про можливість створення ПС / ДБСТ, оформлення опіки / піклування над дитиною та усиновлення дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

 

Онлайн-тренінг «Самодопомога Плюс»

E-mail Print PDF

22-23 листопада 2022 року працівниками Рівненського обласного центру соціальних служб було проведено онлайн-тренінг «Самодопомога Плюс» для фахівців із соціальної роботи та інших надавачів соціальних послуг Сарненського району.
В ході навчання були визначені основні методи управління стресом, відпрацьовані навички для зниження його рівня та повернення до емоційної рівноваги.
Практика і застосування технік, запропонованих у тренінгу, є ключовим фактором для зниження стресу, пов'язаного із війною та наслідками пережитих травматичних подій.
Отримані знання будуть поширені та застосовані на практиці надавачами соціальних послуг у своїх громадах.

 

Навчання кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі

E-mail Print PDF

16-17 листопада у трьох областях України (Рівненській, Вінницькій, Івано-Франківській) розпочалося навчання кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі.
Тренери, які пройшли підготовку за Програмою, затвердженою наказом Мінсоцполітики № 245 від 12.09.2022 року, у рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни» приступили до відпрацювання своїх практичних навичок з реальними групами кандидатів. Даний проект впроваджується МБО «Партнерство «Кожній дитині» на замовлення Міністерства соціальної політики України та Національної соціальної сервісної служби України.
Метою навчання стало формування готовності кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни / піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі з питань догляду, виховання і розвитку влаштованої / усиновленої дитини.
У м. Рівному навчання кандидатів стартувало 16 листопада. Розпочало навчання 23 учасники. З них 17 сімей: 8 сімей - кандидати в опікуни, 1 - в ДБСТ, 1 - в прийомні батьки, 6 - усиновлювачі, 1 - патронатні вихователі. Три сім'ї - з м. Рівне, інші - з районів Рівненщини.
Учасників навчання привітали директор Рівненського обласного центру соціальних служб Ананій Бучак, начальник служби у справах дітей Рівненської ОВА - Віктор Марчук, директор Волинського ОЦСС - Ольга Ярощук, експертка Проєкту Жанна Петрочко.
З кандидатами працює група тренерів і психологів Рівненського та Волинського обласних центрів соціальних служб.
У зворотному зв'язку кандидати зазначили: «Ми працювали в групах, щоб навчитися працювати як команда, в т. ч. і в сім'ї»; «Потрібно ще багато дізнатися і навчитися, щоб успішно виконувати ті ролі, якими ми хочемо оволодіти».

 

 

 

Last Updated on Friday, 18 November 2022 10:04
 

З Днем Конституції

E-mail Print PDF

28 червня українці святкують прийняття Конституції України, яка закріпила правові основи нашої країни, її суверенітет і територіальну цілісність.Конституція України наголошує на абсолютній цінності людини. Її життя і здоров'я, честь та гідність, недоторканість та безпека гарантуються та захищаються державою. Нехай ці демократичні засади завжди будуть опорою для кожного українця. Бажаємо всім упевненості у майбутньому, успіхів, сили, гідності та усвідомлення захищеності своїх прав!

 

 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 153