Home Заходи та події
Заходи та події

Як протидіяти сексуальному насильству, пов'язаному з війною, та професійно надавати допомогу постраждалим

E-mail Print PDF

Експертки ГО «Ла Страда - Україна» розробили курс «Як протидіяти сексуальному насильству, пов'язаному з війною, та професійно надавати допомогу постраждалим: керівництво для фахівців та фахівчинь», який має на меті підвищення знань та розвиток умінь спеціалістів із протидії сексуальному насильству, пов'язаному з війною.
Курс складається з теоретичної основи та практичних компонентів.
Під час проходження курсу ви дізнаєтеся:
▪️що таке сексуальне насильство, пов'язане з війною;
▪️які існують стандарти з запобігання та протидії сексуальному насильству, пов'язаному з війною;
▪️про механізми реагування, документування та надання допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов'язаного з війною;
▪️про особливості взаємодії з постраждалими від сексуального насильства, пов'язаного з війною.
Курс призначений для представників Національної поліції, прокуратури, судів, системи безоплатної правової допомоги, уповноважених підрозділів місцевих цивільних та військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих. Також цей курс буде корисний представникам тих гуманітарних та громадських організацій, що залучені до документування сексуального насильства, пов'язаного з війною, та спеціалізуються на наданні допомоги таким постраждалим.
Курс ви можете переглянути за http://surl.li/eyvlp
#ЛаСтрада #ЛаСтрадаУкраїна #LaStrada #LaStradaUkraine

 

Last Updated on Monday, 20 March 2023 11:14
 

Триває навчання кандидатів у прийомні батьки, опікуни, піклувальники, усиновлювачі

E-mail Print PDF

В Рівненському обласному центрі соціальних служб триває навчання кандидатів у прийомні батьки, опікуни, піклувальники, усиновлювачі, яке розпочалось в лютому 2023 року.
Метою навчання є формування у кандидатів компетентностей з питань догляду та виховання дитини, забезпечення її найкращих інтересів, а також сприяння прийняттю ними усвідомленого рішення щодо створення відповідної форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Були розглянуті теми: «Цінності та характеристики сім'ї», «Нормативно-правовові засади забезпечення прав дітей та підтримки сімей з дітьми».
Участь у навчанні беруть 19 сімей (31 особа), з них 3 сім'ї - кандидати у прийомні батьки, 11сімей - усиновлення, та 5 - кандидати в опікуни, піклувальники.

 

Семінар «Надання соціальних послуг в умовах воєнного стану сім'ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах»

E-mail Print PDF

14-15 лютого 2023 року працівниками Рівненського обласного центру соціальних служб проведено семінар на тему: «Надання соціальних послуг в умовах воєнного стану сім'ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах». Актуальність семінару обумовлена тим, що повномасштабна війна суттєво збільшує чинники, які зумовлюють складні життєві обставини, а відповідно і кількість сімей та осіб, які в них можуть потрапити.
У навчальному заході взяли участь представники 22 територіальних громад Рівненського та Вараського районів.
В ході семінару були розглянуті як теоретичні, так і практичні питання надання соціальних послуг сім'ям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема:
- нормативно-правові основи щодо організації надання соціальних послуг;
- форми обліку соціальної роботи;
- практичні аспекти оформлення документації.
Особлива увага була приділена порядку надання соціальних послуг екстрено (кризово).
В ході семінару учасники обмінялись досвідом роботи та отримали відповіді на свої запитання.

 

Онлайн-семінар «Фетальний алкогольний спектр порушень у дітей: діагностика, перспективи, опіка»

E-mail Print PDF

31 січня 2023 року Рівненським обласним центром соціальних служб спільно з медико-генетичним центром Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру ім. Віктора Поліщука проведено онлайн-семінар на тему: «Фетальний алкогольний спектр порушень у дітей: діагностика, перспективи, опіка» для фахівців, що працюють із сім'ями та дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Семінар спрямований на підвищення рівня професійної компетентності та поінформованості спеціалістів служб у справах дітей, системи соціального захисту населення, фахівців із соціальної роботи територіальних громад Рівненської області щодо ФАСП і подальшої підтримки сімей, що виховують дітей з таким синдромом, а також налагодження комунікацій з медичним персоналом та науковцями та поширення інформації з даної проблеми.
Любов Євтушок - завідувачка обласного медико-генетичного центру та Ірина Грановська - практичний психолог висвітлили питання актуальності проблеми ФАСП та ініціативи «Здоров'я матері і дитини».
Учасники семінару прослухали лекції:
Кеннет Лайонс Джонс - керівника відділу дисморфології та тератології кафедри педіатрії в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго на тему: «Фетальний алкогольний спектр порушень: частота, діагностика, запобігання стигматизації та обізнаність»;
Клер Коулз - професора кафедри психіатрії і поведінкових наук Школи Медицини Університету Еморі, директора центру з дослідження зловживання психоактивними речовинами матерів та розвитку дітей на тему: «Фетальний алкогольний спектр порушень та розвиток дитини».
За сприяння Енн Лінден, директора організації Ukraine Works LTD, відбулась демонстрація фільму «Дитина для життя».
Учасниками семінару стали 134 представники із 60 територіальних громад Рівненської області.

 

Завершено навчання кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни / піклувальники, усиновлювачі

E-mail Print PDF

29-30 листопада група досвідчених та новопідготовлених тренерів і психологів Рівненського та Волинського обласних центрів соціальних служб завершили навчання кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни / піклувальники, усиновлювачі за новою програмою підготовки, що реалізується у рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни». Даний проєкт впроваджується МБО «Партнерство "Кожній дитині"» на замовлення Міністерства соціальної політики України та Національної соціальної сервісної служби України.
На завершальному етапі заняття проходили окремо для кандидатів в опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі та кандидатів в усиновлювачі за спеціалізованими темами :
- „Забезпечення стабільності в житті дитини, її підготовка до самостійного життя";
- „Партнерство та командна робота як передумови успішного функціонування сімейних форм виховання";
- „Права та обов'язки усиновлювачів. Таємниця усиновлення".
30 листопада з учасниками навчання зустрівся начальник служби у справах дітей Рівненської ОВА - Марчук Віктор Кирилович.
Такі зустрічі дають можливість кандидатам отримати знання щодо застосування положень нормативно-правових документів з питань захисту дитини, яка потребує влаштування, усиновлення, а також іншу інформацію щодо взаємодії зі службою у справах дітей, центром соціальних служб, іншими закладами чи спеціалістами.
Окрім ознайомлення з основними законодавчими та нормативно-правовими актами України щодо забезпечення права дитини на сім'ю, підтримки сімей з дітьми, програма навчання була спрямована на формування знань про:
- закономірності розвитку дитини на різних вікових етапах та особливості її адаптації в новій сім'ї;
- методи та форми виховання дітей, налагодження взаємин із ними, шляхи підтримки довготривалих стосунків;
- створення безпечних умов та позитивних стосунків дитини з її сім'єю, родичами, формування нових стосунків дитини при переміщенні;
- підготовку дитини до самостійного життя.
За результатами успішного опанування програми кандидати отримують рекомендації про можливість створення ПС / ДБСТ, оформлення опіки / піклування над дитиною та усиновлення дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  4 
 •  5 
 •  6 
 •  7 
 •  8 
 •  9 
 •  10 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 154